Přeskočit na obsah

Ohlédnutí za příměstským táborem Vodník sportovec 2023

Příměstský tábor Vodník sportovec pořádala Vodní záchranná služba ČČK České Budějovice, p.s. v termínu 7.-11.8.2023. Tábora se účastnilo 19 dětí ve věku od 6 do 14 let. Tábor se konal v 1. Centru zdravotně postižených Jižní Čechy, které disponuje nejen klimatizovaným zázemím, tělocvičnou, ale také velkými venkovními prostory včetně multifunkčního hřiště a molem s přístupem k řece. Každý den mohli rodiče děti přivádět v čase od 7:30 do 8:00, možnost vyzvedávání byla v čase 16:00 až 16:30. Pro děti byly v průběhu dne připraveny 2-3 svačiny, oběd a celodenní pitný režim. V průběhu týdne byl pro děti připraven bohatý program – exkurze na hasičský záchranný sbor (garáže s hasičskou technikou, návštěva polygonu), ukázky záchrany tonoucího v podání členů VZS ČČK ČB, exkurze na Dobrou Vodu na ukázky psích vodních záchranářů, návštěva LaserGame arény, ale také projížďka na dračí lodi. Kromě toho měly děti jedinečnou možnost vyzkoušet si jízdu na veslovacím
trenažéru, ve vnitřním bazénku si vyzkoušely manévrování na paddleboardu, na řece se projely na mořském kajaku. Součástí celotýdenního programu byla také výuka první pomoci zábavnou formou – děti se naučily základy kardiopulmonální resuscitace a záchranu tonoucího. Denní program začínal vždy rozcvičkou, následovaly různé sportovní hry a štafety, které prokládaly připravený program.
Mimo to po celý týden děti plnily různé soutěže a úkoly a sbíraly razítka do deníčku Vodníka sportovce – na konci týdne byly nejúspěšnějším účastníkům tábora předány speciální ceny. Z tábora si děti odnesly nejen tričko, účastnický list a diplom, ale také spoustu krásných cen a zážitků.